close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 29 grudnia 2018

  W Stowarzyszeniu Kobiet Annahda w Ramallah, pomagającym dzieciom z wadami słuchu oraz dzieciom opóźnionym w rozwoju, otwarto nowe centrum rehabilitacyjne

  Głównym celem projektu Polskiej Pomocy, realizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem Kobiet Annahda, było umożliwienie dostępu do opieki zdrowotnej i edukacji dzieciom opóźnionych w rozwoju oraz dzieciom z wadami słuchu i mowy.

   

  Poprzez renowację piętra i umożliwienie dostępu bezpośrednio z zewnątrz (także z podjazdem dla wózków inwalidzkich), projekt Polskiej Pomocy umożliwił stworzenie bezpiecznego miejsca, które dodatkowo zostało wyposażone w aparaturę fizjoterapeutyczną.

   

  Dzieci mające trudności z prawidłowym rozwojem lub te z wadami wymowy i słuchu często potrzebują fizjoterapii. Do tej pory, rodzice dzieci musieli korzystać z zajęć fizjoterapeutycznych w innych ośrodkach, często oddalonych od miejsca zamieszkania, co wiązało się z potrzebą dodatkowych środków finansowych i czasu - w rezultacie, wiele dzieci nie otrzymało wymaganej fizjoterapii.

   

  Otwarcie piętra poświęconego właśnie tym zajęciom w Centrum Annahda, umożliwi obecnie dzieciom odpowiednią opiekę w jednym miejscu, co znacznie przyspieszy ich terapię i wesprze prawidłowy rozwój.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: