close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 14 stycznia 2019

  Projekt Polskiej Pomocy wspiera umiejętności zawodowe młodych Palestynek z Jerozolimy Wsch. i Zach. Brzegu w celu zwiększenia możliwości zatrudnienia lub otwarcia własnego przedsiębiorstwa.

  Projekt finansowany przez Polską Pomoc, a wdrażany przez Centrum Al Razi i Organizację Armaa z Jerozolimy Wsch. objął ponad 20 absolwentek uniwersytetów. Celem projektu było podwyższenie umiejętności zawodowych młodych kobiet, co ma doprowadzić do zwiększenia możliwości ich zatrudnienia.

   

  Uczestniczki projektu zostały przeszkolone w sektorze turystyki ( z możliwością przystąpienia do narodowego egzaminu), w sektorze kulturalnym, w tym pracy z dziećmi i młodzieżą (ale także w zakresie pierwszej pomocy), oraz w sferze prowadzenia projektu lub otwarcia własnego biznesu.

   

   

  Grupa młodych Palestynek spędziła wiele czasu na szkoleniach plenerowych w ramach przygotowań do zdania egzaminu na przewodników turystycznych. Do egzaminu mają przystąpić w lutym 2019r. Dziewczyny podniosły także swoje umiejętności w zakresie prowadzenia biznesu także w procesie składania aplikacji grantowych oraz realizacji własnych pomysłów/ projektów z uczniami szkół podstawowych w ramach zajęć pozaszkolnych.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: